Ponovna razmjena iskustava s koleg(ic)ama iz AKOS-a, slovenskog nacionalnog regulatornog tijela
VIJEST
Goriška brda - 4. rujna 2015. Dugogodišnja izvrsna suradnja Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM) s Agencijom za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenije (AKOS), slovenskim nacionalnim regulatornim tijelom, nastavljena je radionicom održanom u Sloveniji.
Na radionici su vodeći ljudi obje institucije razmjenili iskustva u područjima regulacije tržišta elektroničkih komunikacija, pošte, radija i televizije te željeznčkih usluga.
Budući da su i Hrvatska i Slovenija dio jedinstvenog digitalnog tržišta Europske unije te da tako imaju nemaju samo zajedničke obveze, nego i izazove, kao naprimjer problem neovlaštenog korištenja dijela nacionalnog radiofrekvencijskog spektra od strane talijanskih nakladnika, suradnja se zadnjih godina produbila i u nekim područjima proširila na multilateralnu suradnju s Austrijom, Slovačkom, Češkom, Poljskom, ...
# # #
Za sve dodatne informacije molimo kontaktirajte:
Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM)
Ulica Roberta Frangeša Mihanovića 9
10110 Zagreb
Tel. + 385 (0)1 700 70 07
Fax. + 385 (0)1 700 70 70
Novinarski upiti postavljaju se na službenoj web stranici HAKOM-a na adresi: https://www.hakom.hr
O HAKOM-u:
HAKOM (
www.hakom.hr) -
Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti – osigurava pretpostavke za ravnopravno tržišno natjecanje, stabilan rast i prostor za inovacije na tržištima elektroničkih komunikacija te poštanskih i željezničkih usluga. HAKOM štiti interese korisnika i osigurava mogućnost izbora usluga po prihvatljivim cijenama, određuje održive konkurentne uvjete operatorima, davateljima poštanskih usluga i željezničkim prijevoznicima uz pravedne uvjete za povrat ulaganja te pruža podršku ekonomskom rastu, javnim uslugama i kakvoći života u RH primjenom suvremenih tehnologija. Strateški ciljevi HAKOM-a su unaprjeđenje regulacije tržišta elektroničkih komunikacija te željezničkih i poštanskih usluga, podržavanje rasta ulaganja i inovacija u tržišta, učinkovita uporaba ograničenih resursa, ubrzani rast širokopojasnih usluga, velika ponude komunikacijskih, željezničkih i poštanskih usluga, zaštita i informiranje korisnika, izgradnja učinkovitog i sveobuhvatnog informacijskog sustava, određivanje i ugradnja učinkovitih procesa te stjecanje multidisciplinarnih stručnosti i znanja u području reguliranja tržišta.