HAKOM–u dodijeljena nagrada Prijatelj Hrvatske sekcije IEEE za 2014.

VIJEST

Nagrada Prijatelj Hrvatske sekcije IEEE za 2014. dodijeljena je Hrvatskoj regulatornoj agenciji za mrežne djelatnosti.
 
ZAGREB, 28. studenoga 2014. – Na 9. svečanoj večeri Hrvatske sekcije IEEE, održanoj 26. studenoga 2014. u hotelu International, odbor za nagrađivanje Hrvatske sekcije IEEE dodijelio je godišnje nagrade Hrvatske sekcije IEEE za 2014. godinu. Dobitnik ovogodišnje nagrade Prijatelj Hrvatske sekcije IEEE-a je Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) za poseban doprinos Hrvatskoj sekciji IEEE kroz pokroviteljstvo znanstvenih skupova, suorganizaciju radionica te poticanje članstva i aktivnosti svojih zaposlenika. Nagrada je uručena mr. sc. Mariu Weberu, ravnatelju HAKOM-a, koji je zajedno s mr. sc. Željkom Tabakovićem, pomoćnikom ravnatelja, predstavljao HAKOM na svečanoj dodjeli.  
 
Hrvatska sekcija IEEE svake godine dodijeli nekoliko godišnjih nagrada istaknutim pojedincima i tvrtkama koje podupiru njezin rad. HAKOM dugi niz godina potpomaže aktivnosti Hrvatske sekcije IEEE-a kroz pokroviteljstvo međunarodnih skupova u organizaciji IEEE-a te poticanje svojih zaposlenika na aktivno sudjelovanje u radu Hrvatske sekcije IEEE pisanjem znanstvenih radova te sudjelovanjem u radionicama i panel raspravama. Nagrada je još jedan dokaz prepoznatljivosti i ugleda HAKOM-a, a dodatna je vrijednost činjenica da je dobivena od kolega iz znanstvene zajednice. Ne treba zaboraviti niti da je dr. sc. Ana Katalinić Mucalo, HAKOM-ova stručnjakinja za područje radiokomunikacije, već drugi mandat tajnica Hrvatske sekcije IEEE te da je 2012. dobila nagradu za doprinos radu sekcije.
 
Na svečanoj večeri su dodijeljene i ostale godišnje nagrade Hrvatske sekcije IEEE. Nagrada Nikola Tesla dodijeljena je prof. dr. sc. Ignacu Lovreku (Sveučilište u Zagrebu) za izniman znanstveni, stručni i obrazovni doprinos u području elektrotehnike i računarstva te značajna ostvarenja u primjeni informacijske i komunikacijske tehnologije. Nagrada za izniman doprinos Hrvatskoj sekciji IEEE dodijeljena je dr. sc. Josipu Balenu (Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku) za višegodišnji doprinos poticanju, uspješnosti i međunarodnoj vidljivosti studentskih aktivnosti Hrvatske sekcije IEEE. Nagrada Hrvatske sekcije IEEE za izniman doprinos u inženjerskom obrazovanju uručena je prof. dr. sc. Vladimiru Mikuličiću (Sveučilište u Zagrebu) za iznimne obrazovne aktivnosti u području elektroenergetskih sustava, a nagrada Hrvatske sekcije IEEE za izniman inženjerski doprinos prof. dr. sc. Šandoru Dembitzu (Sveučilište u Zagrebu) za ideju i razvoj Haschecka, hrvatskog akademskog pravopisnog mrežnog provjernika, koji besplatno služi internetskim korisnicima već više od dva desetljeća.
 
 
                                                                                                            # # #
 
 
 
Za sve dodatne informacije molimo kontaktirajte:
 
Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM)
Ulica Roberta Frangeša Mihanovića 9
10110 Zagreb
Tel. + 385 (0)1 700 70 07                
Fax. + 385 (0)1 700 70 70
 
Novinarski upiti postavljaju se na službenoj web stranici HAKOM-a na adresi: https://www.hakom.hr
Za postavljanje pitanja potrebna je registracija.
 
 
O HAKOM-u:
 
HAKOM (www.hakom.hr) - Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti – osigurava pretpostavke za ravnopravno tržišno natjecanje, stabilan rast i prostor za inovacije na tržištima elektroničkih komunikacija te poštanskih i željezničkih usluga. HAKOM štiti interese korisnika i osigurava mogućnost izbora usluga po prihvatljivim cijenama, određuje održive konkurentne uvjete operatorima, davateljima poštanskih usluga i željezničkim prijevoznicima uz pravedne uvjete za povrat ulaganja te pruža podršku ekonomskom rastu, javnim uslugama i kakvoći života u RH primjenom suvremenih tehnologija. Strateški ciljevi HAKOM-a su unaprjeđenje regulacije tržišta elektroničkih komunikacija te željezničkih i poštanskih usluga, podržavanje rasta ulaganja i inovacija u tržišta, učinkovita uporaba ograničenih resursa, ubrzani rast širokopojasnih usluga, velika ponude komunikacijskih, željezničkih i poštanskih usluga, zaštita i informiranje korisnika, izgradnja učinkovitog i sveobuhvatnog informacijskog sustava, određivanje i ugradnja učinkovitih procesa te stjecanje multidisciplinarnih stručnosti i znanja u području reguliranja tržišta.